DACIA DUSTER MOTRIO CUP 2022 – ZWYCIĘSTWO DEBIUTANÓW

Zwycięstwem załogi Bartłomiej Wajzer z Patrykiem Sudołem zakończyła się pierwsza runda tegorocznego sezonu Pucharu Dacia Duster Motrio Cup.

 

Przy bardzo wietrznej i wyjątkowo zimnej aurze zawodnicy mieli do pokonania 2 razy odcinek o długości 151 km.

 

Kolejny raz rajdowe Dacie Duster doskonale przygotowane i serwisowane przez Hołowczyc Racing dostarczyły startującym załogom ogromną frajdę z jazdy po poligonowych trasach pełnych dziur, kurzu i kałuż…

Dacia Duster

2 debiutanckie i 3 znane z poprzednich rund załogi stanęły na starcie rozgrywanego na poligonie w Drawsku Pomorskim po raz szósty Pucharu Dacia Duster Motrio Cup. Zwycięsko z rywalizacji wyszła debiutująca w Pucharze załoga Bartłomiej Wajzer z pilotem Patrykiem Sudołem. Nie był to ich pierwszy kontakt z Dusterem – w zeszłym roku z sukcesem startowali w Pucharze Polski Samochodów Terenowych.

Dacia Duster

Kolejne miejsca na podium zajęły załogi: Maciej Bartłomiej Grabowski z pilotem Adamem Biniędą, i Wojciech Musiał z pilotem Danielem Siatkowskim. Na czwartym miejscu finiszowała kolejna debiutująca załoga: Anna Gańczarek-Rał z pilotem Adamem Sroką, znanym kierowcą startującym w rajdach drogowych. Powracająca po rocznej przerwie na trasy Pucharu załoga Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow nie ukończyła rajdu z powodu uszkodzenia zawieszenia.

Dacia Duster

Na trasach Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie startowali również Michał Lipski i Nikola Lipska, którzy Dusterem przygotowanym i serwisowanym przez Hołowczyc Racing, wygrali klasę S2 w Pucharze Polski Samochodów Terenowych.

 

Jak podkreślali zawodnicy, organizatorzy wytyczyli trudną i wymagającą nawigacyjnie trasę, na której łatwo można było popełnić błąd, tracąc cenne sekundy.

 

Uczestnicy Pucharu startują również w grupie T2 Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Załoga Bartłomiej Wajzer z pilotem Patrykiem Sudołem zajęła w tej grupie 3 miejsce. Natomiast 2 miejsce wywalczyła znana już od kilku sezonów, startująca również Dusterem, załoga Mariusz Pietrzycki z Romanem Kicińskim.

 

Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie rozpoczęła już szósty sezon zmagań rajdowych Dusterów. Kolejna runda to zaplanowany na 13-14 maja rajd Baja Borne Sulinowo.