NOWA IDENTYFIKACJA WIZUALNA DACII. ETAP 3: SAMOCHODY

Nowa identyfikacja wizualna Dacii jest wprowadzana we wszystkich pojazdach marki. Nowy emblemat Dacia Link, nowy logotyp, nowe kolory…ale wciąż to samo podejście i przywiązanie do tego, co niezbędne. Zmiany są wprowadzane jednocześnie w całej gamie, samochody będzie można zamawiać od 17 czerwca, a dostawy rozpoczną się pod koniec roku.

NOWA STYLISTYKA POJAWI SIĘ WE WSZYSTKICH MODELACH MARKI

nowe logo dacia emblemat Dacia Link

Emblemat Dacia Link jest mocnym symbolem nowej identyfikacji wizualnej marki zajmuje honorowe miejsce pośrodku grilla z nowym, białym wzorem.


Emblemat tworzą minimalistyczne litery D i C powiązane jak ogniwa łańcucha. Symbolizują zarazem siłę i prostotę. Dacia Link jest widoczne już z daleka. Pojawia się również na deklach kół.


Kolejną widoczną zmianą jest pojawienie się logotypu z tyłu samochodu i na kierownicy. Litery logo są lżejsze i minimalistyczne - zachowano tylko to, co niezbędne, by pozostały czytelne.


Są też inne zmiany stylistyczne - lakier Szary Mégalithe na relingach dachowych, przednich i tylnych osłonach podwozia oraz lusterkach bocznych w modelach Sandero Stepway, Spring czy Duster.

Denis Le Vot

dyrektor generalny marki Dacia

"Zaprezentowanie całej gamy Dacii z nową identyfikacją wizualną wyznacza trzeci I ostatni rozdział strategii jej wdrażania, procesu rozpoczętego ponad rok temu. Ta nowa odsłona pozostaje zgodna z naszymi wartościami – prostotą, solidnością, autentycznością – ale w bardziej stanowczy I nowoczesny sposób. Wdrożenie nowej identyfikacji wizualnej jest nowym, zauważalnym impulsem dla Dacii do osiągania celów marki."

David Durand

dyrektor ds. designu Dacii

"Czysta linia logotypu podkreśla typowe dla marki przywiązanie do tego, co naprawdę ważne. Również emblemat Dacia Link, zainspirowany światem mechaniki, kojarzy się z prostotą i solidnością. W dodatku jest symbolem więzi. która ma duże znaczenie w społeczności Dacii."

Lionel Jaillet

dyrektor ds. produktów Dacii

"Świat się zmienia, a Dacia wraz z nim. Jej wizerunek staje się bardziej nowoczesny. Najważniejsze cechy produktu nabierają jeszcze większego znaczenia, aby samochody spełniały rzeczywiste potrzeby klientów. Są uniwersalne i solidne, stworzone do outdoorowych aktywności, pomysłowo wyposażone, a jednocześnie pragmatycznie ekonomiczne i ekologiczne. To wszystko wyraża nowa identyfikacja wizualna, dzięki której samochody marki staną się jeszcze bardziej atrakcyjne. To początek nowego rozdziału w historii Dacii!"

TO SAMO DNA I NOWY IMPULS

Alt Image C29

W ciągu kilku miesięcy Dacia odnowiła swoją gamę i powiększyła ją o 2 nowe modele: w 100% elektrycznego Springa i Joggera, uniwersalny samochód rodzinny z segmentu C. Wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej jest ukończeniem procesu zmian. W Dacii zmieniło się wszystko, ale nadal jest ona marką przywiązaną do tego, co naprawdę niezbędne.


Dla Dacii ważne jest oferowanie samochodów, które nie mają zbędnych dodatków, ale za to idealnie trafiają w potrzeby klientów. Są to przede wszystkim solidne i niezawodne samochody, niezwykle wszechstronne w codziennym użytkowaniu, które jednocześnie umożliwiają wypady w plener. Nowy zielony odcień Khaki Lichen, kojarzy się z mchem i ziemią. Świetnie podkreśla bliskość Dacii z naturą.

 

Dacia stopniowo realizuje zobowiązanie podjęte przed Grupę Renault podczas Walnego Zgromadzenia w dn. 23 kwietnia 2021 roku. Już w 2023 roku Dacia będzie pierwszą marką Grupy, której wszystkie modele będą miały ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h.

JEDNOCZESNA ZMIANA WE WSZYSTKICH MODELACH

Alt Image C29

Chyba po raz pierwszy w branży samochodowej zmiana stylistyki jest wprowadzana jednocześnie w całej gamie modelowej. Od 17 czerwca rano klienci Dacii będą mogli zamawiać samochody zgodne z nową identyfikacją wizualną. Po raz pierwszy nowe modele będzie można zobaczyć na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu w październiku 2022 roku. W kolejnych dniach pierwsze samochody trafią do salonów Dacii.