UŻYWANA DACIA W CENIE

W 2023 roku Dacia znalazła się wśród marek najlepiej utrzymujących swoją wartość.

Dacia extreme gama

Polska jest krajem o największym procentowym wzroście wartości samochodów używanych w Europie. Najlepiej utrzymują swoją wartość samochody z segmentów A i B. Jak wynika z analizy rynku wartości modeli Dacia podążają one za trendami wartości modeli konkurencyjnych.

 

Wartość rezydualna (RV) to podstawowy wskaźnik opłacalności zakupu pojazdu stosowany już nie tylko w branży wynajmu, ale także wśród użytkowników prywatnych. Rośnie świadomość, że spadek wartości samochodu w czasie odgrywa kluczową rolę w tzw. całkowitych kosztach użytkowania (TCO) oraz pozwala obniżyć raty najmu. Wysoka wartość rezydualna świadczy dodatkowo o najlepszej relacji jakości do ceny pojazdu i budzi zaufanie do marki. Stąd tak duże znaczenie, ale i wyzwanie stojące przed producentami, żeby utrzymać ją na wysokim poziomie.

Dacia extreme

Całkowity koszt użytkowania Dacii (TCO) na przykładzie okresu 3 lat i 45 tys. km przebiegu jest niższy niż u konkurencji nawet o 27 tys. zł.

 

"Dacia charakteryzuje się korzystną wartością rezydualną, dobrą relacją ceny do wartości, która jest średnio od 7-10 pp. powyżej średniej rynkowej. Dążymy do tego, aby oferta marki Dacia była jak najbardziej dostosowana do potrzeb klienta, dlatego też oferujemy samochody w atrakcyjnej cenie i z przejrzystą formą zakupu" – Agnieszka Łyżwińska, Dyrektor Zarządzająca Dacia East.

 

Od 2004 roku Dacia sprzedała już ponad 8 milionów samochodów, ponad 250 tysięcy Dacii sprzedano w Polsce. Od sześciu lat Dacia Sandero jest najchętniej wybieranym przez klientów indywidualnych samochodem w Europie. Duster jest liderem w segmencie SUV klientów indywidualnych od 2018 roku.

Dacia

64% klientów Dacii stanowią klienci indywidualni, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze. Pozostali klienci, firmowi i instytucjonalni, stanowią 39% wszystkich klientów Dacii. Dacia kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych. Dacia nie oferuje rabatów na swoje samochody, oferta jest prosta, przejrzysta skonstruowana na „5”, obejmuje: fabryczną instalację LPG, pakiet ochrony pogwarancyjnej, pakiet przeglądów, promocyjne ubezpieczenie oraz promocyjne finansowanie.

 

Klienci Dacii mogą zdecydować się na różne i proste rodzaje umów serwisowych: Formułę Non Stop zawierającą rozszerzoną ochronę pogwarancyjną i Dacia Assistance lub Easy Service, do której dochodzi pakiet przeglądów. Przed podjęciem decyzji można dokonać symulacji kosztów oferty serwisowej online, tak aby uwzględnić wszystko w całkowitym koszcie użytkowania auta.

Źródło: Autovista