Dacia Duster ELF Cup 2018

Zakończył się drugi sezon Dacia Duster Elf Cup 2018, który rozgrywany był w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, z odrębną klasyfikacją i nagrodami finansowymi. Uczestnicy pucharu, podobnie jak w ubiegłorocznym pierwszym sezonie, startowali identycznymi samochodami, zbierając punkty podczas startów w pięciu rundach.

Zobacz najlepsze ujęcia drugiego sezonu

Ostatnia w tym roku, piąta eliminacja Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych zakończyła się w Szczecinku. W klasyfikacji generalnej sezonu 2018 zwyciężyli Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba.

Podczas Dacia Duster Elf Cup zawodnicy mogli korzystać z rad ambasadora pucharu Dacia Duster Elf Cup Krzysztofa Hołowczyca oraz mieli zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników Overlimit i Hołowczyc Racing.

Zobacz film z najlepszymi ujęciami minionego sezonu:

Samochody rajdowe zbudowane zostały na bazie aut seryjnych z silnikami 1.5 dCi i startowały w grupie S2, w której dopuszczone są ograniczone modyfikacje techniczne, dzięki czemu rywalizacja nie wymagała angażowania dużych budżetów.

 

Startujący chwalili dobrze spisujące się samochody, fantastyczny doping kibiców oraz świetnie przygotowane trasy – dla wielu z nich udział w rajdzie był przygodą życia.

 

Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, partnerem wspomagającym jest firma ZAP Sznajder Batterien. Organizatorem Dacia Duster Elf Cup są: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.

Duster Elf Cup 2018
Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez Renault Polska Sp. z o.o. i jej partnerów plików cookie w celu analizy działania strony i jej wydajności oraz wyświetlania reklam o treści dopasowanej do twoich zainteresowań, a także korzystania z wybranych funkcji mediów społecznościowych. | | Więcej informacji|dowiedz się więcej