Po starcie honorowym z rynku miejskiego zawodnicy mieli do pokonania krótką dojazdówkę do pierwszego Odcinka Specjalnego. Ze względu na kilkudniowe opady trasa okazała się bardzo śliska  i wymagająca. Mały błąd mógł skutkować utratą czasu lub rozbiciem samochodu na drzewie.

Wśród kierowców Dacii najlepszym wynikiem popisał się Krzysztof Wincentowicz, który uzyskał szósty czas w Pucharze Polski (5 min 6 sek.). Tuż za nim z czasem gorszym o sekundę zameldował się Konrad Sznajder, a Wojciech Furman stracił kolejną sekundę. Trzej kierowcy wpisali się w pierwszą dziesiątkę aut klasy S2. Dla wielu uczestników Dacia Duster Elf Cup 2017 jest to pierwsza rywalizacja sportowa  i zbieranie doświadczeń w trudnych warunkach. Pierwszą próbę zaliczyli wszyscy.  

Krzysztof Wincentowicz: „Jestem zaskoczony, bo nie spodziewałem się wygranego prologu i tego, że będzie tak ślisko. Nigdy wcześniej nie jechałem po takiej nawierzchni jak dziś. Na pierwszym lewym zakręcie postawiło nas bokiem, prawie obracając, więc później Bartek bardziej mnie kontrolował. Kilka razy za późno się dohamowałem, ale starałem się jechać jak najszybciej, żeby jutro wypracować jak najlepszą pozycję startową.”

Bartek Boba „To był fantastyczny rajd, pojechaliśmy z Krzyśkiem czysto, uniknęliśmy błędów i stąd dobre miejsce. jednak muszę podkreślić, że wynik to nie tylko nasza zasługa, ale całego teamu. jesteśmy pod wrażeniem, bo Dacia daje dużo przyjemności z jazdy, a przy okazji jest komfortowa i konkurencyjna. W pucharze panuje świetny rajdowy klimat, a oprócz rywalizacji odczuwa się przyjazną atmosferę. to był bardzo udany weekend.”

Konrad Sznajder: „Fajnie się dziś jechało, jestem zadowolony z rewelacyjnego ustawienia zawieszeni i dobrze dobranych opon. Trasa była przygotowana, wyrównana, bez nieprzyjemnych dziur. Jutro moje doświadczenie wzrośnie 40-krotnie, bo dziś zrobiłem pierwsze pięć kilometrów w życiu w Cross Country, więc to będzie rewelacyjna sobota.”

Wojtek Furman: „Trzecie miejsce to dla mnie miłe zaskoczenie. Nie znamy się jeszcze i nie wiadomo jak kto jeździ, więc na długich odcinkach wszystko się okaże. Najfajniejsze jest to, że mamy podobne samochody i szanse. Nie ma na co zwalić winy, to kierowca z pilotem decydują o ostatecznym wyniku. Dacia prowadzi się wyśmienicie i mówię to zupełnie szczerze. Czuć, że to my prowadzimy samochód, a nie on nas.”

Wśród ekip Dacii Dusterów nie brakowało emocjonujących momentów. Kasia Makowska na szybkiej partii OS 3 zaliczyła dachowanie i musiała skorzystać z pomocy serwisu. Tomek Baranowski w czasie wyprzedzania innej załogi wjechał w dużą dziurę i unieruchomił silnik.

Druga runda Dacia Duster Elf Cup 2017 odbędzie się podczas Baja Carpathia (5-7 maja) w Stalowej Woli.

Na sobotę organizatorzy przygotowali dwa Odcinki Specjalne o długości 126 i 115 kilometrów. Zawodnicy na trasę wyruszą o godzinie 9.15 według kolejności z prologu.

1. Krzysztof Wincentowicz / Bartłomiej Boba 5 min 06 sek.
2. Konrad Sznajder / Tomasz Mroczek 5.07 (+ 1)
3. Wojciech Furman / Michał Augustyniak 5.08 (+2)
4. Tomasz Baranowski / Grzegorz Konczak 5.23 (+17)
5. Magdalena Zając / Kazimierz Ruszel 5.28 (+22)
6. Jan Kozioł / Piotr Greguła 5.34 (+28)
7. Katarzyna Makowska / Bartłomiej Makowski 5.39 (+33)
8. Michał Kidacki / Krzysztof Magdziński 6.06 (1.00)

Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, partnerem wspomagającym jest firma ZAP Sznajder Batterien. Organizatorem Pucharu Dacia Duster Elf Cup jest Renault Polska we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.