DACIA ECO-G: OSZCZĘDNOŚCI ZWIĄZANE Z DWUPALIWOWYM SILNIKIEM LPG & BENZYNA

Zastanawiasz się nad naszymi silnikami LPG? Nadszedł czas, aby lepiej się im przyjrzeć!
Koncepcja, działanie, użytkowanie, bezpieczeństwo... Odkryjemy przed Tobą wszystko.

Co to jest LPG?

Dacia LPG - prosta technologia

LPG w szczegółach

LPG jest to skroplony gaz ropopochodny produkowany poprzez sprężenie butanu i propanu w celu uzyskania stanu płynnego i zmniejszenia objętości, aby ułatwić jego transport i wykorzystanie. 

 

LPG nie zawiera ani benzenu, ani ołowiu szkodliwego dla środowiska i zdrowia. Jest nietoksyczny, bezbarwny i bezzapachowy. Ze względu na stan płynny, nie ma potrzeby, aby zbiornik znajdował się pod wysokim ciśnieniem (od 5 do 30 barów). Mamy więc do czynienia z w pełni bezpiecznym paliwem!

Twoje pytania dotyczące zakupu samochodu LPG

Dacia LPG - bezpieczna technologia

Czy LPG jest bezpieczny? Kto wykonuje adaptację?

Silnik LPG Dacia posiada wszystkie niezbędne i obowiązkowe zabezpieczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo zgodnie z rozporządzeniem z 2001 r. (R67-01): zawór zwrotny, ogranicznik napełnienia w 80%, ogranicznik przepływu, elektrozawór i zawór bezpieczeństwa. Ponadto, zbiorniki LPG naszych samochodów są dzisiaj 6 razy wytrzymalsze niż zbiorniki poprzedniej generacji. 

 

Adaptacja wykonywana jest przez nas w fabryce. Dzięki temu, korzystasz z takiej samej gwarancji, jak w przypadku samochodów z silnikiem spalinowym (na samochód i transformację) oraz z doświadczenia przemysłowego Dacia.

 

Dacia LPG, to niezawodne silniki, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo!

Czy mogę wjechać na podziemny parking moim samochodem LPG?

Tak, bez żadnych ograniczeń! Nasze silniki LPG Dacia są zgodne z międzynarodowymi przepisami (R67-01) z 2001 roku, które narzucają samochodom wyposażonym w instalację LPG instalowanie zaworu bezpieczeństwa. 

Dzięki temu, możesz wjeżdżać na wszystkie parkingi.

Czy z instalacją LPG mam mniejszą pojemność bagażnika?

Wcale nie! Zbiornik zamontowany jest w miejscu koła zapasowego, co nie wpływa na dostępną pojemność bagażnika. Przestronność oraz modułowość wszystkich naszych samochodów pozostaje bez zmian. 

Zalety? Każdy samochód LPG Dacia wyposażony jest w standardzie w zestaw naprawczy.

Czy LPG ma wpływ na trwałość silnika?

Tak, wydłuża ją! Silnik dwupaliwowy LPG wydłuża żywotność silnika. Czystsza komora spalania umożliwia olejowi silnikowemu dłuższe utrzymanie swoich właściwości, natomiast liczba oktanowa pozwala zmniejszyć wibracje. 

Twoje pytania dotyczące użytkowania LPG

 Dacia LPG - mobilność bez granic

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące poruszania się samochodem na LPG?

Nie! Samochody LPG nie są objęte żadnymi ograniczeniami dotyczącymi poruszania się w przypadku zwiększonego zanieczyszczenia lub opłat miejskich, które ograniczają wjazd do niektórych dużych miast. 

 

Dzięki 2 osobnym zbiornikom, możesz również skorzystać z większego zasięgu samochodu LPG Dacia. Przejedź ponad 1000 km bez obaw i ciesz się jazdą!

Stacja LPG: gdzie można zatankować?

Zbiornik LPG możesz uzupełnić na stacji paliw, gdzie zwykle tankujesz! W Europie, jedna stacja paliwowa na cztery posiada LPG. Jeżeli chcesz zaplanować swoją podróż, możesz skorzystać z dostępnych aplikacji, w celu lokalizacji stacji paliw z LPG. Jeżeli nie znajdziesz LPG, nie panikuj! Twój samochód może być napędzany tylko benzyną. 

Czy trzeba sprawdzać zbiornik LPG?

Nie przejmuj się tym, my zajmiemy się wszystkim! Przeglądy samochodów z napędem LPG są takie same, jak w przypadku samochodów z napędem benzynowym. A konkretnie? Wykonuj przegląd co 20 000 km lub co rok. Dodatkowy przegląd zaworów LPG ma miejsce co 120 000 km. 

Czy LPG jest bardziej ekologiczny?

Oczywiście! O ile zużycie LPG jest wyższe o około 25% od benzyny, to LPG emituje mniej CO2 niż benzyna, co pozwala uzyskać lepszy bilans węglowy. 

ODKRYJ GAMĘ DACIA ECO-G

SANDERO ECO-G
już od 62 900 zł

SANDERO STEPWAY ECO-G
już od 70 600 zł

DUSTER ECO-G
już od 79 900 zł

  • również w wersji
  • full hybrid
JOGGER ECO-G
już od 79 900 zł