Jesteś naDacia.pl

Dacia ECO-G: samochód dwupaliwowy LPG & benzyna według Dacii

Czy istnieje silnik, który pogodzi wszystkie potrzeby? Odpowiedzią są nasze samochody dwupaliwowe na benzynę i LPG. Przystępna, łatwa w użytkowaniu i niezawodna technologia samochodu Dacia ECO-G. 

 

Teraz fabryczna instalacja LPG już za 1499 zł*

Dacia ECO-G w skrócie

LPG - 40% mniejsze zużycie paliwa

+60% oszczędności paliwa w porównaniu z równoważnym silnikiem benzynowym

DaciaLPG - lepsze osiągi w porównaniu z silnikiem benzynowym

+10% wydajności dzięki 170 Nm przy 2000 obr/min

DaciaLPG- większy zasięg

+60% autonomii dzięki dwóm zbiornikom LPG i benzyny

DaciaLPG - mniejsza emisja spalin w porównaniu z silnikiem benzynowym

-10% emisji CO2 vs. równoważny silnik benzynowy

ECO-G: co to jest?

Dacia działanie silników LPG Dacia

Nasza technologia dwupaliwowa w szczegółach

ECO-G to nazwa nadana silnikom dwupaliwowym benzyna i LPG (Liquefied Petroleum Gas - skroplony gaz ropopochodny). Paliwo LPG jest mieszaniną propanu i butanu, którego system wtryskowy jest dołączony do istniejącego silnika benzynowego. Jego wykorzystanie wymaga zastosowania specjalnego zbiornika (pojemność bagażnika pozostaje identyczna), umożliwiającego przechowywanie sprężonego gazu w postaci płynnej oraz niewielkiej modyfikacji instalacji zasilania silnika. Montaż instalacji realizowany jest bezpośrednio w fabryce. 

 

Dzięki 10-letniemu doświadczeniu na rynku LPG, możemy zaproponować kompletną gamę samochodów wyposażonych w silnik LPG. Zatem nic dziwnego, że Dacia zajmuje 1. miejsce w sektorze napędów LPG, z jednym samochodem na trzy sprzedane w 2019 roku!


Jak to działa?

 

Działanie jest bardzo proste! Przełączanie z benzyny na LPG i odwrotnie odbywa się na 2 sposoby: ręcznie lub automatycznie (gdy zbiornik LPG jest pusty). Specjalny wskaźnik pozwala kontrolować poziom zbiornika LPG oraz sprawdzić pozostały zasięg. Wisienka na torcie? Napełnianie zbiornika jest proste i szybkie. Trwa zaledwie 2 minuty!

 

Zalety samochodów Dacia ECO-G

To co najważniejsze, to już dużo!

DaciaLPG - zalety

Technologia ekonomiczna...

Silniki LPG Dacia są przystępne i bez zbytku. Skorzystaj z konkurencyjnej ceny oraz bezkompromisowej technologii i zmniejsz swoje wydatki na paliwo. 

DaciaLPG - zalety

... bezpieczna...

Ciesz się oryginalną instalacją i taką samą gwarancją producenta, co w przypadku innych silników gamy.

DaciaLPG - zalety

... i łatwa w użytkowaniu!

Tankuj LPG równie łatwo jak benzynę. Dzięki przełącznikowi, przechodzenie z trybu benzynowego na LPG jest dziecinnie proste!

Poznaj nasze samochody w wersji LPG

SANDERO ECO-G
już od 62 900 zł
SANDERO STEPWAY ECO-G
już od 70 600 zł
DUSTER ECO-G
już od 79 900 zł
JOGGER ECO-G
już od 81 800 zł

*Cena promocyjna brutto fabrycznej instalacji gazowej LPG dla Dacii Sandero i Dustera wynosi 1499 zł i stanowi dopłatę do ceny katalogowej wersji TCe 90 w porównaniu do wersji ECO-G 100. Liczba samochodów w promocji ograniczona. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.  

 

Prezentowane w serwisie zdjęcia modeli pojazdów i akcesoriów mają charakter poglądowy. Kolory i niektóre zewnętrzne lub wewnętrzne elementy mogą różnić się od rzeczywistych. Parametry techniczne, wyposażenie, ceny i specyfikacja pojazdów, a także ceny części zamiennych i akcesoriów oraz koszty usług serwisowych, mogą ulegać zmianom i są aktualizowane. Podane w serwisie informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 i kolejnych Kodeksu cywilnego, a także nie stanowią zaproszenia do rokowań. Indywidualne uzgodnienie właściwości, specyfikacji i ceny pojazdu, części zamiennych lub akcesoriów oraz czasu i sposobu ich dostawy następuje w umowie zawieranej u Autoryzowanych Partnerów.