Dacia wystartuje w rajdzie Dakar w 2025 roku!

Dacia, po raz pierwszy jako konstruktor, weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Rajdach Terenowych z trzema załogami, w skład których wejdą utytułowani kierowcy: Sébastien Loeb, Cristina Gutierrez Herrero i Nasser Al-Attiyah.

Dacia x Dakar Sandrider
Dacia x Dakar

ZAANGAŻOWANIE W SPORT IDEALNIE WPISUJE SIĘ W DNA MARKI

Denis LE VOT, CEO marki Dacia

„Dacia i Dakar to idealna para – doskonałe laboratorium testowe, by udowodnić solidność konstrukcji Dacii i jednocześnie mocny dowód zaangażowania w mobilność niskoemisyjną. Z entuzjazmem czekamy na start Dacii w Dakarze – wykorzystamy w nim technologię paliw syntetycznych. Dacia z mocnym zespołem i pierwszoligowymi kierowcami będzie liczącym się zawodnikiem w rajdzie”.

Sandrider

WYCZYNOWY SAMOCHÓD O NISKIM ODDZIAŁYWANIU NA ŚRODOWISKO

Sandrider pozwoli przetestować eksperymentalnie niskoemisyjne paliwa syntetyczne a także nowe rozwiązania techniczne, przystosowane do potrzeb kierowców i zapewniające im odpowiednie osiągi.

Solidny

Wzmocniona konstrukcja podwozia wykonana ze stalowych rur o obniżonej masie, karbonowa karoseria i napęd 4x4, który w większym stopniu przenosi nacisk na przednią oś, żeby poprawić napęd.

Tylko to, co niezbędne

Optymalna widoczność dzięki krótkiej i opadającej masce i zastosowaniu lakieru antyodblaskowego w górnej części deski rozdzielczej.

Eco-smart

Zoptymalizowana aerodynamika, niższa masa, sprawne chłodzenie i paliwo syntetyczne o niskiej zawartości węgla produkowane przez Aramco.

The Dacia Sandrider

MOCNY ZESPÓŁ Z SZANSĄ NA ZWYCIĘSTWO

W barwach Dacii wystartują trzy doświadczone zespoły z kultowymi kierowcami.

Cristina Gutierrez Herrero

Dacia x Dakar pilotes

32-letnia Hiszpanka jest jedną z najwybitniejszych postaci kobiecych w świecie rajdów terenowych. W 2021 roku została zwyciężczynią Pucharu Świata Rajdów Terenowych w kategorii T3. W Dakarze startowała już ośmiokrotnie od 2017 roku.

Sébastien Loeb

Dacia x Dakar pilotes

49-letni francuski kierowca rajdowy, zwyciężył dziewięć razy z rzędu w Rajdowych Mistrzostwach Świata w latach 2004–2012. Jest najbardziej utytułowanym kierowcą rajdowym na świecie, często uznawanym za najlepszego kierowcę w historii rajdowych mistrzostw świata.

Nasser Al-Attiyah

Dacia x Dakar pilotes

Pięciokrotny zwycięzca Pucharu Świata w Rajdach terenowych i dwukrotny zwycięzca w Mistrzostwach Świata w Rajdach Terenowych. 53-letni Katarczyk ma na swoim koncie imponującą listę zwycięstw. Jest żyjącą legendą kultowego Rajdu Dakar, w którym aż pięć razy stanął na najwyższym podium w 2011, 2015, 2019, 2022 i 2023.

WEJDŹ DO ŚWIATA DACII

Dacia Manifesto

Dacia Manifesto Concept car

Odkryj pojazd Sandrider

odkryj
Dacia et l'UTMB®

UTMB® World Series

Odkryj nasze inne partnerstwa

odkryj