RUSZA SZÓSTY JUŻ SEZON RAJDOWYCH EMOCJI Z DACIĄ DUSTER

Już po raz szósty na niezwykle wymagających trasach rajdów cross-country w Polsce i za granicą pojawią się Dacie Duster.

 

Pierwsze w tym roku zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia na terenach poligonu w Drawsku Pomorskim podczas Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 2022.

 

Po raz trzeci Puchar Dacii Duster rozgrywany będzie w ramach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, a jego uczestnicy rywalizują o tytuły Rajdowych Mistrzów Polski Dacia Duster Motrio Cup.

dacia duster

Puchar Dacia Duster Motrio Cup to możliwość startu w rajdach cross-country profesjonalnie przygotowanym samochodem. Jak powiedział Krzysztof Hołowczyc: spełniło się jego marzenie o stworzeniu projektu rajdu, w którym będzie mógł wystartować każdy, kto kocha motoryzację, rywalizację i adrenalinę, bez konieczności dysponowania dużym budżetem. Potwierdzeniem doskonałych parametrów rajdowych wersji Dustera przygotowanych przez Hołowczyc Racing są dotychczasowe liczne zwycięstwa w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych oraz udział w rundach pucharu świata rozgrywanych na trasach rajdów w Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Rosji.

Dacia Duster

Tak jak w poprzednich pięciu edycjach załogi startują identycznie przygotowanymi samochodami na bazie seryjnych Dusterów z silnikiem 1.5 dCi, które zostały dostosowane do pokonywania wymagających tras rajdów cross-country. Najmocniejszą stroną rajdowych Dusterów jest specjalnie zaprojektowane wyczynowe zawieszenie firmy Reiger, które zapewnia wyjątkowe właściwości trakcyjne. Moc silnika została podwyższona do ok. 150 KM, a moment obrotowy do 280 Nm. Optymalnie zestrojone wszystkich elementy pojazdu w połączeniu z lekką konstrukcją to owoc prac inżynierów i mechaników z firmy Hołowczyc Racing oraz wielogodzinnych testów, jakie przeprowadzał sam Krzysztof Hołowczyc.

 

W tegorocznych rundach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i Pucharu Dacia Duster Motrio Cup weźmie udział większość załóg startujących w poprzednich rundach, pojawią się też nowe nazwiska. Potwierdzeniem wzrastającej popularności rajdowego Dustera jest udział kilku załóg, które wystartują w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych oraz cyklu Baja Series, w którym mogą brać udział zawodnicy bez licencji

Dacia Duster

Organizatorem pucharu jest firma Hołowczyc Racing, której mechanicy i inżynierowie sukcesywnie rozwijają i modernizują samochód, zapewniając załogom serwis podczas każdej rundy Pucharu.

 

Zasługą Krzysztofa Hołowczyca wraz z całym zespołem Hołowczyc Racing jest stworzenie wyjątkowego i unikalnego rozwiązania na skalę krajową, ale też światową. Projekt ten daje możliwości wejścia w motosport zawodnikom dysponującym mniejszym budżetem. Dostają do dyspozycji samochód niezawodny i skuteczny, mogą skupić się wyłącznie na jeździe i swoim rozwoju, a wszystkimi innymi aspektami związanymi z autem zajmują się specjaliści z Hołowczyc Racing.