Dacia Duster Mistrzem Wartości 2022

Dacia Duster zajęła pierwsze miejsce w tegorocznej edycji rankingu „Mistrz Wartości” tygodnika „Auto Świat”.

Duster wykazał się najmniejszą utratą wartości po 3-letnim okresie eksploatacji spośród ponad 100 modeli samochodów uwzględnionych w analizie.

Dacia Duster

W czwartej edycji rankingu „Mistrz Wartości” przeanalizowano utratę wartości ponad 100 modeli w przeszło 20 tys. konfiguracji. Pod uwagę brano auta kupione w salonie o 3-letnim okresie eksploatacji i rocznym przebiegu 20 tys. kilometrów.

 

Bezkonkurencyjna okazała się Dacia Duster, która zajęła pierwsze miejsce nie tylko w swoim segmencie, lecz także w całym rankingu, uzyskując tytuł Mistrza Wartości 2022. Duster zanotował znakomity wynik – zgodnie z analizą przeprowadzoną dla tygodnika „Auto Świat” samochód stracił tylko 24,5 proc. wartości po 3 latach i 60 tys. przejechanych kilometrów.

Dacia Duster

Dacia Duster niezmiennie cieszy się dużą popularnością na polskim rynku. W 2021 r. ten praktyczny i funkcjonalny SUV znalazł się w TOP2 sprzedaży samochodów osobowych klientom indywidualnym i został liderem w segmencie C SUV z wynikiem 5 930 zarejestrowanych samochodów. Duster oferuje duże możliwości terenowe i doskonałe właściwości trakcyjne. Charakteryzują go wszechstronność zastosowań oraz przystępna cena. Przestronne wnętrze i liczne użyteczne schowki zapewniają duży komfort użytkowania.