Chronologia Dacia

To więcej niż marka, to historia.

  • Dacia Dokker w kolorze niebieskim - relingi dachowe

1966

Narodziny marki Dacia

Nazwa Dacia narodziła się w Rumunii, pochodzi od nazwy dawnej rumuńskiej krainy „Dacja”, która znajduje się w dalszym ciągu na terenie dzisiejszej Rumunii. Od początku istnienia marka Dacia była ściśle związana z grupą Renault. W 1968 r. została podpisana umowa o współpracę.
 

  • Dacia Duster - Crossover

1999

Dacia staje się marką grupy Renault.

Renault wykupuje Dacię i radykalnie modernizuje historyczną fabrykę w Pitesti. Zwrot w kwestii jakości co finalnie skutkuje produkcją samochodów o wzorowej niezawodności.

  • Dacia Sandero - Hatchback na zewnątrz

2004

Dacia wypuszcza rodzinnego hatchbacka „Logan”, symbol odnowienia marki.

Wszelkie rekordy produkcji zostały pobite w kolejnym roku. Następuje rozszerzenie gamy o model Logan MCV (hatchback) w 2006 r., Logan Van w 2007 r., Logan Pick up i Sandero w 2008 r., Duster w 2010 r.

  • Dacia Sandero Stepway - Na zewnątrz

2011

Dacia zdobywa ponad 340 000 nowych klientów w ciągu jednego roku.

Rumuńska fabryka w Pitesti pracuje pełną parą. Fabryka w Somaca (Maroko) przychodzi z pomocą historycznej fabryce w Pitesti.

  • Dacia Lodgy - Van w kolorze niebieskim z zewnątrz

2012

Otwarcie nowej fabryki w Tangerze (Maroko).

Powiększenie gamy Dacii: najpierw na rynku pojawia się „Lodgy”, rodzinny van z 5 i 7 miejscami, później kombivan Dokker oraz dostawczy Dokker Van.

Dacia - Wartości

Filozofia Dacii

Dowiedz się więcej
Dacia w Polsce

Dacia w Polsce

Dowiedz się więcej
Dacia - Wydarzenia

Aktualności Dacii

Dowiedz się więcej

Nasza witryna i jej partnerzy używają plików cookie do pomiaru odbiorców i wydajności witryny, aby wyświetlać reklamy i spersonalizowane i/lub geolokalizowane treści oraz aby umożliwić interakcję z naszymi treściami za pośrednictwem sieci społecznościowych. Swoje wybory możesz zmienić w dowolnym momencie, przechodząc do sekcji „Cookies” na naszej stronie.

dowiedz się więcej