Opinie na temat Dustera zebrane przez E-Trusted
Dowiedz się, co mają do powiedzenia nasi klienci, zweryfikowani i certyfikowani przez niezależną platformę Trusted Shops, najbardziej zaufaną markę e-commerce w Europie*
18.03.2026
Mankamenty w tapicerce, nie do końca wszystkie elementy pasują, co widać jak położy się tylne siedzenia. Na 4 biegu coś w okolicach dźwigni zmiany biegów ewidentnie stuka , myślę , że to kwestia regulacji , jest to naprawdę szczegół , ale wysoce irytujący .Łączenie z telefonem nie zawsze przynosi zamierzony skutek.
Konieczność każdorazowego wyłączania start/stop i włączania swoich preferencji , gdyby nie można było włączyć tego , lub wyłączyć jednorazowo. Asystent pasa ruchu , zamiast pomagać utrzymać się na pasie siłuje się z kierowcą. Częste komunikaty o niskim poziomie naładowania akumulatora , choć wszystko jest nowe i auto przejeżdża 50 km dziennie. Wysokie spalanie gazu , nawet przy bardzo delikatnej jeździe. Z racji trzech cylindrów silnik ewidentnie "przebiera" .Auto nie lubi krótkich odcinków , typu do sklepu i z powrotem,
szarpie. Wymiany oleju co 30000km co ewidentnie prowadzi do zużycia jednostki. Mało precyzyjna , w kwestii oceny odległości kamera cofania . Zbyt mała masa ciągniętej przyczepy z hamulcem , sięgająca 1200kg. gdzie najmniejsze przyczepy campingowe mieszczą się w przedziale OD 1300kg. Silniczek ambitny , ale malutki, choć widać na obrotomierzu , że wylewa siódme poty auto kiepsko się rozpędza.
15.03.2026
Kilka kosmetycznych zmian w systemie takie jak brak obsługi telefonu z poziomu kierownicy, brak możliwości wybierania kontaktów itd co można by zrobić w ekranie zegarów. Tak samo odtwarzacz muzyki mógłby być widoczny na ekranie zegarów. Zawieszające się podgłaśnianie muzyki w android auto wymagające resetowania bo inaczej podgłaśnia się GPS. Możliwość skalibrowania albo ustawienia niższej wykrywalności karty keyless ponieważ nie da się obejść samochodu bez zamykania go po parę razy w ciągu minuty. Niewykorzystany potencjał głównego ekranu systemu infotainment, na czterech kafelkach w wersji zminiaturyzowanej mógłby być aktywny fabryczny GPS, odtwarzacz i szybki dostęp np. do kamer a w ten sposób trzeba korzystać z tylko jednej funkcji w danej chwili. Brak ledowych żarówek w kabinie. Mało akcesoriów do Youclip (np.magnetyczny uchwyt na telefon- minimalistyczny jak tylko się da) to na chwilę obecną jedyne mankamenty które doskwierają. Oprócz tego z samochodu jestem zadowolony, jest pakowny, wygodny. Technologiczne rozwiązania w większości satysfakcjonujące i dobrze działające poza wymienionymi mankamentami.
25.03.2026
3 miesiące minęły. Wszystko działa. Jeżeli chodzi o wrażenia "organoleptyczne" dotyczące wnętrza to był to świadomy zakup i jest PERFEKT - dla mnie. A wrażenia wizualne zewnątrz właściwie tak samo. Jest jedna sprawa dotycząca baterii trakcyjnej. Bateria ma podział na 4 segmenty naładowania i dziwnie wygląda wskazanie zużycia energii , przy pełnym naładowaniu spadek prądu od 4 segmentów (czyli ful prądu) do jednego segmentu trwa tyle samo co zużycie energii na pierwszym segmencie . Tak jak by bateria na jednej czwartej pojemności wytrzymywała tyle samo co na pozostałych trzech czwartych. Dziwne to zjawisko , albo coś z baterią albo z systemem zarządzania energią.
26.03.2026
2 razy dawałem auto do serwisu z uwagi na problemy z zestawem multimedialnym, który przy niskich temperaturach sam się wyłączał i włączał - za każdym razem odprawiono mnie twierdząc, że wszystko jest w porządku a problem pozostał. Sytuacja miała miejsce już w dniu odbioru auta z salonu. Kolejna sprawa- stojąc w miejscu wskaźnik prędkości skacze pokazując predkosc 1-8km /h mimo że stoję bez ruchu. Również stwierdzono w trakcie serwisu że wszystko jest okej. Wspomniane fakty sprawiają że nie jest do końca zadowolony z auta. Pozdrawiam. 😐
15.03.2026
Dacia Duster 2025r auto ogólnie dobre w swojej cenie ma jedyną wadę w porównaniu do Daci Duster drugiej generacji bardzo późno przełącza się na gaz byłem w serwisie problem jest z nową mapą auta. Potrafiłem przejechać 30 km na benzynie temperatura silnika 90 stopni a auto nie przełączyło się na gaz temperatura na dworze -15 stopni podobno tak ustawiona mapa auta. W poprzedniej wersji nie było tego problemu gaz bardzo szybko się przerzucał 3-4 kilometry a nie 30 km. Mapa do poprawki.
16.03.2026
Jestem bardzo zadowolony z mojej Dacii. Jedynym minusem, który zauważyłem, jest słabe wygłuszenie przy prędkościach 100–130 km/h – w kabinie słychać sporo hałasu, mimo że auto zostało profesjonalnie wyciszone. Dodatkowo, przy szybach i lusterkach słychać podmuchy wiatru. Rozumiem, że auto ma swoje gabaryty, ale myślę, że w tej kwestii można by jeszcze coś poprawić.
2.03.2026
Nie otrzymaliśmy żadnej propozycji typu bonus na pierwszą wymianę oleju gratis oraz montaż haka holowniczego. Ponadto nie zrealizowaliśmy przyznanego vouchera 500zł. Podobała się nam usługa wydania pojazdu lecz nie udało się wcześniej zorganizować wizyty w serwisie odnośnie zapoznania z autem i obsługą funkcji systemowych będących na jego wyposażenie.
4.03.2026
Auto fajne ale opowiem co mi się nie podoba. Ekran radia wielokrotnie się zacinał, radio działało ale wyświetlacz nie reagował, wymagało manualnego resetu. Z podsufitki przy lusterku 2 lub 3 razy leciała woda, nie wiem skąd się tam wzięła. Kontakt telefoniczny z serwisem wręcz niemozliwy, dzwoniłem w różne dni i godziny kilkanaście razy, bez skutku.
15.03.2026
To mój drugi Daster i muszę przyznać że z obu jestem mega zadowolony. Tak naprawdę oba są całkowicie innymi autami. Ale w obecnym brakuje wykończeń materiałowych i czuć plastik i na pewno bym to zmienił! Jednocześnie nowoczesny design zdecydowanie wynagradza brak materiałów na drzwiach sprawiło by to że byłby bardziej przytulny.
19.03.2026
Fajny wygląd, duży prześwit ogólnie dobry samochód, może trochę w środku czuję się jak w czołgu ale to akurat mi się podoba. Obsługa, działanie jest ok. Jak dotąd jestem bardzo zadowolony i za każdym razem jak ją jeżdżę mam uśmiech na twarzy
* Od 1999 roku Trusted Shops oferuje sprzedawcom internetowym połączenie usługi zaufanej marki i ochrony kupującego. Trusted Shops łączy społeczność kilkudziesięciu milionów chronionych konsumentów w całej Europie, robiących zakupy u 25 000 sprzedawców internetowych certyfikowanych przez Trusted Shops. eTrusted to platforma informacji zwrotnych zgodna z przepisami RODO, pozwalająca konsumentom na wystawianie autentycznych opinii podczas interakcji z marką.