Technologie umożliwiające zmniejszenie zużycia paliwa

- Funkcje pokładowe, które obejmują wskaźnik zmiany biegu, przycisk trybu jazdy ekologicznej, możliwość otrzymania bilansu trasy z wynikiem eco-score*, a dzięki eco-coachingowi*, porady dotyczące jazdy ekologicznej w czasie rzeczywistym, aby zmniejszyć zużycie paliwa.

System Stop and Start, mający na celu zmniejszenie zużycia paliwa, gdy pojazd się nie porusza.

* Tylko w nowej Dacii Duster

 

 

Silniki LPG

Dacia oferuje również silniki LPG, dostępne w każdym modelu.

Dacia oferuje również silniki LPG, dostępne w każdym modelu.

Wybierając to rozwiązanie, wybierasz bezpieczną i sprawdzoną technologię, oszczędniejszą niż silniki wysokoprężne. Paliwo to jest pochodną ropy naftowej i gazu ziemnego.

LPG magazynowane jest w postaci ciekłej w zbiorniku samochodu, następnie jest ponownie rozprężane przed spaleniem w komorze silnika.

Pojazdy wyposażone w silniki LPG stanowią więc prostą w użytkowaniu alternatywę i są bardziej konkurencyjne pod względem kosztów niż silniki benzynowe. LPG jest również bardziej przyjazne dla środowiska - emisja CO2 jest 10% niższa niż w przypadku pojazdu napędzanego benzyną, natomiast emisja zanieczyszczeń (na przykład cząsteczek) mocno ograniczona. Jako takie, paliwo LPG jest ekologicznym wyborem do jazdy w środowisku miejskim.

Pojazdy wyposażone w silniki LPG stanowią więc prostą w użytkowaniu alternatywę i są bardziej konkurencyjne pod względem kosztów niż silniki benzynowe. Paliwo LPG jest również bardziej ekologiczne: emisja CO2 jest 10% niższa niż w przypadku pojazdu napędzanego benzyną.l