„Dacia Duster to samochód odpowiedni dla podróżnika. W najbliższym czasie czeka mnie wiele przejazdów w ramach przygotowań do wyprawy, więc wygodny transport jest dla mnie bardzo ważny” – powiedział Piotr Pustelnik.

Piotr Pustelnik, polski inżynier chemik, alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum przygotowuje się do zdobycia bieguna południowego drogą lądową bez wsparcia z zewnątrz. W latach 1968-1975 Piotr Pustelnik przeszedł większość szlaków w Beskidach, Gorcach i Tatrach. Wspina się od 1975 roku, a od 1978 roku jest instruktorem alpinizmu. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Dolomitach, Pamirze, Andach, na Alasce, w Karakorum i Himalajach. W latach 1990–2010 zdobył wszystkie góry o wysokościi przekraczającej 8000 m, czyli Koronę Himalajów. Jest dwudziestym człowiekiem na świecie i trzecim w Polsce, który tego dokonał. Po zakończeniu kariery himalajskiej kontynuował działalność w górach dalekiej północy (kanadyjski Yukon, lądolody Islandii). Traktuje to jako przgotowanie do zdobycia bieguna południowego drogą lądową bez wsparcia z zewnątrz.

Wyprawa na biegun południowy wymaga długich i skrupulatnych przygotowań. Dacia została partnerem oficjalnym wyprawy na biegun południowy Piotra Pustelnika, który otrzymał do użytkowania Dacię Duster Outdoor. Przygotowania do wyprawy zostały podzielone na trzy etapy:

1. Przygotowania i treningi w Polsce.
2. Przygotowania w północnych strefach arktycznych.
3. Wyjazd na biegun.

Głównym celem jest – trawers od wybrzeża Antarktydy do bieguna południowego szlakiem Amundsena – Axel Heiberg Trail

Planowany termin: grudzień 2017 – styczeń 2018.

Dacia Duster Outdoor to samochód opracowany na bazie najlepiej wyposażonej wersji. Charakterystycznym elementem wyposażenia tej serii są aluminiowe obręcze kół 16’’ Cyclades w czarnym diamentowanym kolorze. Bogato wyposażona seria limitowana oferuje wszystkie elementy wyposażenia niezbędne w codziennym użytkowaniu m.in. system MEDIA NAV Évolution, wspomaganie parkowania tyłem czy regulator-ogranicznik prędkości.