Ostatnia w tym roku, piąta eliminacja Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych zakończyła się w Szczecinku. W klasyfikacji generalnej sezonu 2018 zwyciężyli Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba.

Podczas Dacia Duster Elf Cup zawodnicy mogli korzystać z rad ambasadora pucharu Dacia Duster Elf Cup Krzysztofa Hołowczyca oraz mieli zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników Overlimit i Hołowczyc Racing.

Samochody rajdowe zbudowane zostały na bazie aut seryjnych z silnikami 1.5 dCi i startowały w grupie S2, w której dopuszczone są ograniczone modyfikacje techniczne, dzięki czemu rywalizacja nie wymagała angażowania dużych budżetów.

Startujący chwalili dobrze spisujące się samochody, fantastyczny doping kibiców oraz świetnie przygotowane trasy – dla wielu z nich udział w rajdzie był przygodą życia.

Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, partnerem wspomagającym jest firma ZAP Sznajder Batterien. Organizatorem Dacia Duster Elf Cup są: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.

Zobacz film z najlepszymi ujęciami minionego sezonu: