Powrót
Powrót

Dacia Nowe Sandero Stepway

Powrót

Bogaty wybór silników dostosowanych do wszelkich rodzajów użytkowania

 • Silniki Essence
  • TCe 90 S&S

  TCe 90 S&S jest kolejnym przykładem doskonałej konstrukcji mechanicznej Grupy Renault. Jest to 3-cylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o pojemności 898 cm3 (klasa 0,9 l) i mocy 90 KM z systemem Stop&Start, wyposażony w najnowsze technologie.

  Zapewnia komfort jazdy przy ograniczonym zużyciu paliwa i niskiej emisji CO2. TCe 90 S&S jest dynamiczny, szybko reaguje na działania kierowcy, płynnie przyspiesza i oferuje znakomitą relację komfortu jazdy do oszczędnej eksploatacji.

 • Silniki Diesel
  • dCi 75 S&S

  Ten wysokoprężny silnik o pojemności 1,5 l zyskał sobie międzynarodowe uznanie za swą niezawodność, komfort prowadzenia samochodu i wysokie osiągi. Silniki tej generacji zapewniają wyższy moment obrotowy i lepsze przyspieszenia.

  Oba silniki o mocy 75 KM i 90 KM posiadają system Stop&Start i oferują niskie zużycie paliwa i emisję CO2 poniżej 100 g/km.

  • dCi 90 S&S

  Ten wysokoprężny silnik o pojemności 1,5 l zyskał sobie międzynarodowe uznanie za swą niezawodność, komfort prowadzenia samochodu oraz wysokie osiągi. Silniki tej generacji zapewniają wyższy moment obrotowy i lepsze przyspieszenia.

  Oba silniki o mocy 75 KM i 90 KM posiadają system Stop&Start i oferują niskie zużycie paliwa i emisję CO2 poniżej 100 g/km.

 • EASY-R
  • TCe 90 S&S Easy-R 

  Dacia wprowadza do swojej oferty zautomatyzowaną skrzynię biegów (bez pedału sprzęgła) - Easy-R.

  W połączeniu z silnikami benzynowymi TCe 90 S&S zautomatyzowana skrzynia Easy-R zapewnia:
  - większą łatwość użytkowania - uwalnia kierowcę od operowania pedałem sprzęgła i zmiany biegów. Zmiana biegów następuje automatycznie,
  - ułatwione manewrowanie samochodem: wspomaganie ruszania pod górę pozwala kierowcy na spokojne ruszenie z miejsca bez pośpiechu. Samochód wyposażony w zautomatyzowaną skrzynię biegów rusza powoli do przodu lub do tyłu po zwolnieniu pedału hamulca, co ułatwia poruszanie się w korku, płynne wykonywanie trudnych manewrów (np. parkowanie) i zapobiega cofaniu się samochodu po zatrzymaniu na drodze o niewielkim nachyleniu.
  - 5 biegów w wersji z silnikiem benzynowym
  - mniejsze zużycie paliwa - zautomatyzowana skrzynia Easy-R pozwala pogodzić niskie spalanie z komfortem jazdy,
  - wysoki komfort jazdy zarówno po mieście jak i poza miastem.
  - atrakcyjna cena.

 • Oferta silników benzynowych/LPG

  TCe 90 S&S jest dostępny również w wersji benzynowej i LPG.. Tańsze paliwo i zamontowana fabrycznie instalacja LPG to ekonomiczne i w pełni bezpieczne rozwiązanie. Emisja CO2 w czasie jazdy na paliwie LPG jest niższa w porównaniu do odpowiedniego silnika benzynowego.