Powrót

Dacia Logan MCV

Wszystko o Powrót

Mechanika

 • SZEROKI WYBÓR JEDNOSTEK NAPĘDOWYCH
  Dacia Logan MCV jest oferowana z benzynowymi i wysokoprężnymi jednostkami napędowymi, spełniającymi potrzeby kierowców w każdych warunkach drogowych.
   

  Oferta silników benzynowych obejmuje dwie jednostki: 1.2 16 V 75 i TCe 90.

  - Silnik 1.2 16 V 75 spełnia w całości specyficzne dla marki DACIA kryteria dotyczące jego kosztu, solidności i łatwości utrzymania. Charakteryzuje się on wysokim momentem obrotowym, dostępnym już od najniższych obrotów w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika. Silnik ten rozwija moc 75 KM (55 kW) i zużywa 5,8 l/100 km* w cyklu mieszanym.

  - Silnik TCe 90 - nowy symbol doskonałości podzespołów mechanicznych Grupy Renault. Jest to silnik turbodoładowany, po downsizingu, umożliwiający znaczne obniżenie poziomu zużycia paliwa. Rozwija moc 90 KM i cechuje się bardzo umiarkowanym zużyciem paliwa, wynoszącym 5,0 l/100 km*. 

   

  Zasilanie dwupaliwowe benzyna / LPG

  - silnik 1.2 16 V 75 jest również dostępny w wersji zasilanej gazem LPG. Jest to rozwiązanie ekonomiczne (najtańszy rodzaj paliwa), bezpieczne (fabryczny montaż układu) i przyjazne dla środowiska (brak emisji benzenu, siarki i ołowiu, obniżona w porównaniu do równoważnego silnika benzynowego emisja CO2).

   

  Oferta silników wysokoprężnych obejmuje dwie jednostki: dCi 75 i dCi 90.

  - Cieszący się światowym uznaniem z tytułu swojej niezawodności, przyjemności jazdy i osiągów silnik 1.5 dCi będzie również montowany w Dacii Logan MCV. Nowa generacja tego silnika dysponuje zwiększonym momentem obrotowym, oznaczającym dla kierowców dynamiczniejsze przyspieszenia przy ruszaniu z miejsca i na kolejnych biegach. Te dynamiczne i ciche silniki zapewniają wysoki poziom przyjemności prowadzenia, odznaczają się bardzo niskim zużyciem paliwa (3,8 l/100 km*) i są przyjazne dla środowiska (99 g CO2/km*).

   

  * zużycie paliwa i emisja CO2 zgodnie z obowiązującymi wytycznymi

 • Silnik benzynowy: TCe 90

  Wchodzący w skład oferty Dacii Logan MCV silnik TCe 90 jest nowym symbolem doskonałości Grupy Renault w zakresie produkcji podzespołów mechanicznych. Ta mała, lecz niezwykle wydajna jednostka pozwala połączyć przyjemność prowadzenia auta z oszczędnym zużyciem paliwa (5 l/100 km*) i niskim poziomem emisji CO2 (116 g/km*), obniżając tym sposobem koszty użytkowania auta.
  Stanowiący szczyt osiągnięć w zakresie zaawansowanych technologii i downsizingu silnik TCe 90 jest 3-cylindrową, turbodoładowaną, benzynową jednostką o pojemności skokowej 898 cm3 (0,9 l). Dzięki turbosprężarce o bardzo małym momencie bezwładności oraz układowi zmiennych faz rozrządu (VVT) zaworów ssących, rozwija on moc 90 KM (66 kW) przy 5 250 obr/min.
  To niezwykle dynamiczna i elastyczna jednostka, zapewniająca płynne przyspieszenia dzięki sięgającemu 135 Nm, dostępnemu od najniższych obrotów (90% już przy 1 650 obr/min) momentowi obrotowemu. Odznacza się najlepszą oferowaną na rynku relacją przyjemności prowadzenia i oszczędności paliwa.

  * zużycie paliwa i emisja CO2 zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.