Powrót

Dacia Logan MCV

Wszystko o Powrót

Bezpieczeństwo

Opierając się na bogatym doświadczeniu Renault w dziedzinie bezpieczeństwa, wyposażyliśmy Dacię Logan MCV w szereg skutecznych systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego, chroniących kierowcę i pasażerów podczas każdej podróży.

BEZPIECZEŃSTWO CZYNNE

ABS z funkcją wspomagania nagłego hamowania

Sprzężony z funkcją wspomagania nagłego hamowania system ABS pozwala zachować pełną kontrolę nad torem jazdy pojazdu w przypadku gwałtownego hamowania przy równoczesnej optymalizacji długości drogi hamowania.

ESC

ESC (Electronic Stability Control), inaczej zwany elektronicznym układem kontroli toru jazdy, jest antypoślizgowym systemem bezpieczeństwa czynnego, zwiększającym skuteczność panowania nad torem jazdy pojazdu.  

Ogranicznik prędkości*

Ogranicznik umożliwia kierowcy ustawienie maksymalnej prędkości, której nie chce przekraczać i prowadzenie dzięki temu auta w warunkach bezpieczeństwa i spokoju. Aktywuje się go za pomocą przycisku umieszczonego na środkowej konsoli. Żądaną prędkość ustawia się za pomocą przycisku na kierownicy.

Regulator prędkości*

Regulator prędkości upraszcza prowadzenie auta poprzez utrzymywanie stałej prędkości bez konieczności wciskania pedału przyspieszenia.

 

* dostępny w zależności od wersji 

BEZPIECZEŃSTWO BIERNE

Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na przednich i tylnych siedzeniach

Przednie pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości oferowane od poziomu wyposażenia Lauréate.

Przednie i tylne zagłówki z regulacją w pionie

W wersjach Laureate wszystkie zagłówki posiadają regulację wysokości.

Poduszka powietrzna kierowcy

Poduszka powietrzna kierowcy umieszczona jest w kierownicy.

Przednie poduszki powietrzne oraz boczne poduszki powietrzne z przodu

W standardzie we wszystkich wersjach.

Poduszka powietrzna pasażera z przodu

W przypadku montażu fotelika dziecięcego na przednim siedzeniu należy pamiętać o dezaktywacji tej poduszki. Prosty gest zapewniający maksimum bezpieczeństwa.

System mocowania fotelików dziecięcych Isofix

System mocowania fotelików dziecięcych Isofix na 2 bocznych siedzeniach tylnej kanapy i możliwość zamontowania uniwersalnego fotelika dziecięcego na środkowym tylnym siedzeniu.

Sygnalizacja dźwiękowa  i wizualna niezapięcia pasów bezpieczeństwa kierowcy i pasażera z przodu

Usytuowany na środkowej konsoli świetlny i dźwiękowy sygnał ostrzegawczy niezapięcia pasów bezpieczeństwa po stronie kierowcy i pasażera z przodu.