Powrót

Dacia Sandero

Wszystko o Powrót

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Opierając się na bogatym doświadczeniu Renault w dziedzinie bezpieczeństwa, wyposażyliśmy Dacię Sandero w szereg skutecznych systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego, chroniących ciebie i twoich pasażerów podczas każdej podróży.

BEZPIECZEŃSTWO CZYNNE

ABS z funkcją wspomagania nagłego hamowania 

Sprzężony z funkcją wspomagania nagłego hamowania system ABS pozwala zachować kontrolę nad torem jazdy pojazdu w przypadku gwałtownego hamowania przy równoczesnej optymalizacji długości drogi hamowania.

ESC

ESC (Electronic Stability Control), zwany inaczej elektronicznym układem kontroli toru jazdy, jest systemem bezpieczeństwa czynnego. Układ stabilizujący tor jazdy samochodu podczas pokonywania zakrętu.

Ogranicznik prędkości

Ogranicznik umożliwia kierowcy ustawienie maksymalnej prędkości, której nie chce lub nie powinien przekraczać i prowadzenie dzięki temu auta w warunkach bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Aktywuje się go za pomocą przycisku umieszczonego na środkowej konsoli. Żądaną prędkość ustawia się za pomocą przycisku na kierownicy.

Regulator prędkości

Regulator prędkości ułatwia prowadzenie auta poprzez utrzymywanie stałej prędkości bez wciskania pedału przyspieszenia.

BEZPIECZEŃSTWO BIERNE

Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na przednich i tylnych siedzeniach

Przednie pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości oferowane od poziomu wyposażenia Lauréate.

Przednie zagłówki z regulacją wysokości

Dla komfortu wszystkich pasażerów zagłówki przednie posiadają regulację w pionie poczynając od poziomu wyposażenia Ambiance.

Poduszka powietrzna kierowcy

W standardzie we wszystkich wersjach.

Poduszka powietrzna pasażera z przodu

W przypadku montażu fotelika dziecięcego na przednim siedzeniu, należy pamiętać o dezaktywacji poduszki. Prosta czynność zapewniająca maksimum bezpieczeństwa.

Boczne poduszki powietrzne z przodu chroniące głowę i klatkę piersiową

Dostępne dla wszystkich wersji.

System mocowania fotelików dziecięcych Isofix

System mocowania fotelików dziecięcych Isofix na 2 bocznych siedzeniach tylnej kanapy i możliwość zamontowania uniwersalnego fotelika dziecięcego na środkowym tylnym siedzeniu.

SBR (Seat Belt Reminder) na miejscu kierowcy i pasażera z przodu

Świetlny i dźwiękowy sygnał ostrzegawczy niezapięcia pasów bezpieczeństwa kierowcy i pasażera z przodu.