Powrót

Dacia Duster

Prezentacja Powrót

Zdolności terenowe

Stawi czoła każdemu terenowi

samochód terenowy, dacia duster, niezawodny samochód, dacia duster 2015, dacia opinie, duster jazda próbna

Prawdziwy samochód terenowy

Zaprojektowany do poruszania się w każdym terenie Duster jest prawdziwym autem 4x4, o znacznej zdolności do pokonywania przeszkód terenowych.

Duster jest autem kompaktowym i lekkim jak na swoje gabaryty, co zapewnia mu dużą dynamikę i dobre osiągi w terenie. 6-biegowa skrzynia mechaniczna* wyposażona w krótkie pierwsze przełożenie (5,79 km/h przy 1000 obr./min) znacznie ułatwia poruszanie się po nierównym terenie, ruszanie pod górę lub z dużym obciążeniem oraz utrzymanie samochodu na zjeździe.

Dodatkowo, podwyższona pozycja za kierownicą poprawia widoczność i ułatwia prowadzenie.

* W zależności od wersji

samochód terenowy, dacia duster, niezawodny samochód, dacia duster 2015, dacia opinie, duster jazda próbna

Prawdziwy atut

Technologia napędu 4x4 w Dacii Duster opiera się na uznanym doświadczeniu Nissana w tym zakresie. Pozwoliło jej ono pokonać wszelkie przeszkody saharyjskiej pustyni i zapewniło trzy miejsca na podium w Rajdzie Gazel (w kategorii crossoverów) w 2013 roku!

samochód terenowy, dacia duster, niezawodny samochód, dacia duster 2015, dacia opinie, duster jazda próbna

Skuteczna w każdym terenie

Na drogach o dobrej przyczepności i autostradach doskonale sprawdza się tryb 4x2. Napęd przeniesiony jest na przednie koła umożliwiając optymalne zużycie paliwa.
Na wszelkiego rodzaju drogach, niezależnie od prędkości pojazdu oraz przyczepności nawierzchni, tryb „Auto"* w automatyczny sposób rozdziela moment obrotowy na przednią i tylną oś. Pozwala on uzyskać najlepszy kompromis między trzymaniem się drogi a skutecznością napędu.

Na trudnych odcinkach oraz w nierównym, błotnistym lub piaszczystym terenie tryb „Lock"* rozdziela równomiernie moment obrotowy na przednią i tylną oś, na wszystkie 4 koła, optymalizując zdolności terenowe auta. Zapewnia on sterowanie pracą silnika oraz układu hamulcowego lepiej dostosowane do jazdy z napędem 4x4.
Dzięki dużemu prześwitowi, wynoszącemu 21 cm*, wysokim kątom natarcia (29,3°), rampowemu (23°) oraz zejścia (34,9°) Dacia Duster może poszczycić się prawdziwie terenowymi zdolnościami. Jej konstrukcja pozwala stawić czoła wszelkim sytuacjom na drogach utwardzonych i nieutwardzonych.

Czego jeszcze można oczekiwać od samochodu z napędem 4x4?

* w wersjach 4x4