Powrót

Dacia Dokker

Wszystko o Powrót

Bezpieczeństwo

Dzięki bogatemu doświadczeniu Renault, Dacia Dokker wyposażona jest w najważniejsze elementy podnoszące bezpieczeństwo czynne i bierne zapewniające ochronę podczas jazdy zarówno kierowcy jak i pasażerom.

BEZPIECZEŃSTWO CZYNNE

ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania

W połączeniu z ABS, który zapobiega blokadzie kół, system wspomagania nagłego hamowania pozwala na zachowanie kontroli nad torem jazdy pojazdu i optymalizację drogi hamowania.

ESC

ESC (Electronic Stability Control) - system elektronicznej korekty toru jazdy jest systemem podnoszącym bezpieczeństwo czynne i zapobiegającym poślizgowi. Jego celem jest zapewnienie lepszej kontroli toru jazdy samochodu.

Regulator i ogranicznik prędkości

Ogranicznik prędkości służy do ustalania maksymalnej prędkości pojazdu. W celu aktywacji ogranicznika prędkości należy wcisnąć umieszczony w dolnej części środkowej konsoli przycisk „on”, po czym ustawić żądaną prędkość przy pomocy umieszczonego w kierownicy przycisku +/-. Na desce rozdzielczej pojawia się piktogram „ogranicznik prędkości” wraz z podaną prędkością.

Regulator prędkości pomaga w utrzymaniu stałej prędkości jazdy wybranej przez kierowcę. Prędkość tę można regulować w sposób ciągły po przekroczeniu prędkości 30 km/h.

BEZPIECZEŃSTWO BIERNE

Przednie i tylne 3-punktowe pasy bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości dostępną od poziomu wyposażenia Ambiance.

Przednie zagłówki z regulacją wysokości

Dla zapewnienia większego komfortu wszystkim pasażerom zagłówki posiadają regulację wysokości.

Poduszka powietrzna pasażera

Jeśli chcesz zainstalować fotelik dla dziecka na miejscu pasażera z przodu, pamiętaj o dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera. Ta prosta czynność zapewni maksymalne bezpieczeństwo.

Boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową osób siedzących z przodu

Czołowa poduszka powietrzna kierowcy

System mocowania fotelików dziecięcych Isofix na 3 miejscach tylnej kanapy